Nowości bloga "Fotografia dla ciekawych":

Ostatni dzień urodzinowej promocji – rabat do 50% na ebooki i kursy o fotografii
Bonusy dla czytelników ebooka “Ekspozycja – Barwa – Ostrość”
6 Jurajski Festiwal Fotograficzny – FESTIWAL EMOCJI
Aktualne konkursy fotograficzne ? luty 2019
Fotozagadka. Co to jest? #77

Jesteś na
galeria.com.pl

Zapraszam również na:
FotografiaDlaCiekawych.pl
Oziemblewski.album.pl


Pobierz darmowe ebooki i publikacje PDF:

Fotografia dla ciekawych
Kalendarz do pobrania
Technika Świetlna od podstaw
Jak dobrze oświetlić dom lub mieszkanie?

  
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.strona główna kilka słów od autora strony zdjęcia loga, dzwonki, tapety, animacje, gry Java na telefon, komórkę e-kartki, kartki elektroniczne, internetowe, wirtualne kalendarze do drukowania tapety na telefon, komórkę, pulpit, komputer wygaszacze ekranu galerie internetowe
artykuły zwišzane z fotografiš literatura - magazyny i ksišżki o fotografowaniu katalog stron Internetowych zwišzanych z fotografiš pytania i odpowiedzi księga gości - wpisz się kontakt
 

 

         
 
   
  Wszystkie pytania

Pytanie: Jak ściągnąć tapetę?


Odpowiedź: Aby ściągnąć tapetę na swój komputer, pracujący w systemie Windows, należy kliknąć, na odpowiedni łącznik określajacy jej rozmiar umieszczony po prawej stronie miniaturki tapety. Po pojawieniu się powiększenia, należy kursor myszy przenieść nad to powiększenie. Następnie należy kliknąć prawym klawiszem myszy i uaktywnić polecenie "Ustaw jako tapetę" lub "Set As Wallpaper" w tych przeglądarkach, które posiadają tę funkcję. W pozostałych nielicznych przypadkach powiększony obrazek należy zapisać na dysk i przekonwertować dowolnym programem graficznym do postaci pliku *.bmp. Dalej w Panelu sterowania/Ekran/Tło stworzony plik ustawić jako tapetę. System Windows 98 umożliwia automatyczne konwertowanie obrazka do aktualnej rozdzielczości ustawionej w komputerze. Aby to uzyskać należy ustawić parametr Wyświetlaj na Rozciągnij w oknie Panel sterowania/Ekran/Tło/Tapeta.


Pytanie: Jaki wybrać rozmiar tapety?


Odpowiedź: Aby sprawdzić, w jakiej rozdzielczości pracuje Twój komputer należy, w systemie Windows, kliknąć na klawisz Start i dalej kolejno Ustawienia/Panel sterowania/Ekran/Ustawienia i w oknie Obszar pulpitu odczytać ustawioną rozdzielczość.


Pytanie: Czy tworząc kalendarz na kolejny miesiąc mogę wykorzystać inne zdjęcie niż "proponowane" ?


Odpowiedź: Jak najbardziej. Do stworzenia aktualnego kalendarza można wybrać dowolne zdjęcie, również z propozycji umieszczonych w poprzednich latach. Mechanizm tworzenia kalendarzy jest tak skonstruowany, że na początek generowane jest kalendarium na bierzący miesiąc. Później za pomocą strzałek dostępnych na górze strony można je zmienić na inny miesiąc i/lub rok.


Pytanie: Na kartce z wydrukowanym kalendarzem pojawił się dodatkowe elementy: tytuł i numer strony, jej adres i data. Jak to usunąć?


Odpowiedź: Opcje wydruku zależą do przegladarki jakiej się używa. W Internet Explorerze należy wejść do menu Plik/Ustawienia strony ... i w części Nagłówki i stopki usunąć wszystkie znaczniki. Odpowiadają one za drukowanie uzupełniających informacji na górze i dole każdej strony. W standardowych ustawieniach w nagłówku umieszczana jest informacja o tytule strony oraz ich ilości (znaczniki: &w&bStrona &p z &P), a w stopce adres strony i bieżąca data (znaczniki: &u&b&d).


Pytanie: Przy drukowaniu kalendarza w pewnych obszarach są luki. Nie jest on tam drukowany i pozostaja białe plamy. Jak temu zaradzić?


Odpowiedź: Standardowo przegladarka Internet Explorer ma wyłączoną opcje drukowania tła tabelki. Aby kalendarz w całości był drukowany poprawnie należy uaktywnić opcję drukowania strony internetowej razem z tłem tabeli. Można to zrobić w menu przeglądarki Narzędzia/Opcje internetowe ..., dalej przechodzimy do zakładki Zaawansowane i sekcji Drukowanie. Tam zaznaczamy opcję Drukuj kolory i obrazy tła.


Pytanie: Czy jak zainstaluję sobie wygaszacz, to będzie on przez cały czas ?


Odpowiedź: Tak. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych.


Pytanie: Co to jest wirtualna kartka?


Odpowiedź: Wirtualna kartka jest to specjalna strona internetowa tworzona przez Nadawcę. Strona ta składa się z kartki (obrazka lub zdjęcia) i wiadomości. Może również zawierać elementy dodatkowe w postaci nagłówka, kolorowego tła i cytatu, które uatrakcyjniają wirtualną kartkę. Wszystkie te elementy Nadawca wybiera z istniejących i uzupełnia o własny tekst wiadomości. Tak zdefiniowana strona jest przechowywana na serwerze, pod unikalnym adresem przez 30 dni. Informację o tym unikalnym adresie na swoją skrzynkę pocztową otrzymuje Adresat w specjalnym emailu.


Pytanie: Jak stworzyć i wysłać wirtualną kartkę?


Odpowiedź:
 • Proszę wybrać kartkę (obrazek) do wysłania. Wyboru można dokonać na kilka sposobów:
  • wybierając jedną z kategorii z lewej strony ekranu,
  • klikając na jedną z kartek umieszczonych na stronie głównej działu,
  • wchodząc do TOP10 i wybierając jedną z najpopularniejszych kartek.

  • Klikając na miniaturkę kartki uzyskamy jej powiększenie.

 • Po wyborze kartki należy zdefiniować Nadawcę i Adresata. W przypadku podania adresu emaila Nadawcy, można zaznaczyć opcję "powiadom o odbiorze". Kiedy adresat przeczyta kartkę, to na adres nadawcy jest wysyłany email z informacją o tym fakcie. Wtedy po otrzymaniu takiego potwierdzenia mamy pewność, że nasza kartka dotarła do adresata i została przeczytana.

 • Gdy podane są dane nadawcy i adresata można wprowadzić wiadomość i kliknąć podgląd kartki.

 • Można też kartkę wzbogacić o dodatkowe elementy. Są nimi: nagłówek, tło graficzne i cytat. Kartka może zawierać jeden nagłówek i jedno tło, natomiast cytatów można umieszczać dowolną ilość. Cytat umieszczany jest zawsze na końcu wiadomości. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, aby to zmienić. Wystarczy w polu wiadomości, metodą wytnij, kopiuj, wklej, dokonać odpowiednich modyfikacji. Cytat można w pełni edytować.

 • Po tak zdefiniowanej kartce można przejść do strony z podglądem kartki lub wysłać ją od razu.Pytanie: Czy moja kartka może nie dotrzeć do Adresata?


Odpowiedź: Niestety tak. Jest bardzo przykre to, gdy kartka nie dociera do adresata. W sieci tak jak i w tradycyjnej poczcie, nie wszystkie listy dochodzą. Zdarza się, że list nie jest dostarczany do tych, do których się myśli, że list został wysłany. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami:
 • wpisany adres pocztowy adresata posiada błędy np. brakuje jednej litery, litery zostały przestawione lub jakaś litera czy cyfra została błędnie podana i serwer pocztowy nie może wówczas odnaleźć adresu w sieci,

 • podany adres jest już nieaktualny, bo adresat założył sobie inny, na bardziej dogodnym dla siebie serwerze lub jego skrzynka jest przepełniona i nie może już odebrać nowych wiadomości,

 • serwer, który obsługuje skrzynkę adresata był niedostępny: czy to z powodu awarji, remontu, czy przeciążenia siecią,

 • przyczyną mogła też być czasowa awaria komputerów (routerów, repeatorów), które pośredniczą w przekazywaniu danych pomiędzy komputerami nadawcy i odbiorcy.
Przeglądając strony internetowe i nie otrzymując żądanej strony (co czasami ma miejsce) od razu widzimy, że coś jest nie tak. Przy wysyłaniu kartki tego nie widać. Najczęstszą przyczyną nie dostarczenia kartki jest to, że serwer pocztowy nie może znaleźć adresata kartki, czyli w adresie jest błąd i podany adres nie istnieje.
Z mojej strony mogę zagwarantować, że jeśli po wysłaniu kartki pojawił się komunikat "Kartka została wysłana!", to faktycznie została ona puszczona w sieć pod wskazany adres. Kartka jest wysyłana raz, po naciśnięciu klawisza "Wyślij kartkę" i nie ma możliwości jej ponowienia w przypadku jakiś problemów. Jeśli adres mailowy adresata podany jest bezbłędnie i serwer adresata działa poprawnie to jest nikła szansa, że coś pójdzie nie tak. Gdy chcemy mieć 100% pewności, że nasza kartka dotarła, wystarczy podać swój adres emailowy i zaznaczyć opcję "powiadom o odbiorze". Wtedy możemy spać spokojnie i czekać na potwierdzenie.Pytanie: Jle czasu ma Adresat na odebranie kartki?


Odpowiedź: Kartka stworzona przez Nadawcę jest przechowywana na serwerze przez 30 dni, od daty jej wysłania. Po tym okresie jest bezpowrotnie kasowana.

  1 2 następne >>

 
| od autora | zdjęcia | na komórkę | kartki | kalendarze | tapety | wygaszacze | galerie |
| ebook | artykuły | literatura | katalog | FAQ | księga gości | kontakt | rejestracja |
 
Zobacz też:
Światło i oświetlenie | Fotografia dla ciekawych | Tapety na telefon | Dzwonki na telefon | Jak robić zdjęcia | Poradniki fotograficzne

Zasoby stron WWW (tekst, grafika, zdjęcia, tapety, wygaszacze itp.) są chronione prawem autorskim.
Na wykorzystanie ich w całości lub we fragmentach przez osoby trzecie wymagana jest zgoda autora.
Szczególne zasady korzystania z publikowanych materiałów są opisane w poszczególnych działach.
 
Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie. 
Copyright © 1999 - Przemysław Oziemblewski. Wszelkie prawa zastrzeżone.